skip to Main Content
حساب کاربری من ۶۶۴۱۶۵۹۴- ۶۶۴۱۰۹۸۸ | تلگرام
معرفی بهترین کتابهای پزشکی نشر اشراقیه

بهترین کتاب‌ها در زمینه پزشکی

بهترین کتاب‌ها در زمینه پزشکی

در دنیای امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات،چه صرفاً علاقه‌مند به حرفه خاصی باشید و چه در مرحله یادگیری آن قرار داشته باشید با جستجو در اینترنت می‌توانید به منابع و محتواهای مختلفی در زمینه موردنظرتان دست پیدا کنید. اما سنجش اعتبار و مفید بودن این منابع گوناگون کار ساده‌ای نیست و از طرفی زمان لازم برای بررسی تمامی آن‌ها را نداریم. ما تلاش کرده‌ایم در این مقاله با جمع‌آوری اطلاعات مفید و ارزشمند به معرفی برخی از مهم‌ترین منابع حوزه پزشکی بپردازیم.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید به‌ طور حتم از دانشجویان پزشکی یا از فعالین این حوزه بوده که در ادامه جستجو در مورد بهترین کتاب‌های پزشکی و یا خرید کتاب پزشکی به این مطلب رسیده‌اید. با نشر اشراقیه همراه باشید تا با برخی از بهترین کتب پزشکی در زمینه های مختلف علوم پایه، پرستاری و مامایی و دندان‌پزشکی آشنا شوید.

جنین شناسی پزشکی سلیمانی راد
جنین شناسی پزشکی سلیمانی راد

جنین‌شناسی پزشکی سلیمانی راد

داشتن دانش کافی در زمینه جنین‌شناسی برای متخصصین اطفال و  مامایی و دانشجویان رشته‌های مرتبط با کودکان  از ضروریات است. در چاپ ششم این کتاب ضمن بازنگری مطالب و جمع‌آوری یافته‌های علمی جدید، از تصاویر رنگی و باکیفیتاستفاده‌شده است تا از دشواری فهم مطالب جنین‌شناسی کاسته شود.

در این کتاب که شامل ۱۹ فصل است نویسنده به مباحث مهم تکامل ارگان‌های مختلف جنین در این دوره پرداخته است کهمی‌تواند برای جراحان فک و صورت که در ترمیم ناهنجاری‌های مادرزادی تلاش می‌کنند راهنمای مفیدی باشد.

فهرست مطالب کتاب «جنین‌شناسی پزشکی» به شرح زیر است:

 1. مقدمه و تاریخچه
 2. گامتوژنز و ساختمان دستگاه‌های تناسلی نر و ماده
 3. لقاح و اولین هفته تکامل
 4. دومین هفته تکامل – تشکیل دیسک رویانی دولایه
 5. سومین هفته تکامل- تشکیل دیسک رویانی سه لایه
 6. چهارمین تا هشتمین هفته تکامل – دوره میانی
 7. دوران جنینی
 8. جفت و پرده‌های جنینی
 9. ناهنجاری‌های مادر زادی
 10. عوامل دخیل در ارگانوژنز، تکامل قوس‌های حلقوی و تکامل صورت
 11. تشکیل حفرات بدن ، دیافراگم و پرده‌های سروزی
 12. تکامل دستگاه تنفسی
 13. تکامل دستگاه گوارش
 14. تکامل دستگاه ادراری و تناسلی
 15. تکامل دستگاه قلبی -عروقی
 16. تکامل دستگاه اسکلتی – عضلانی
 17. تکامل سیستم عصبی
 18. تکامل چشم و گوش
 19. پوست و ضمائم آن
آناتوی گری برای دانشجویان 2020 اندام
آناتومی گری برای دانشجویان 2020 - سر و گردن دکتر شیرازی اندیشه رفیع

آناتومی گری

آناتومی یکی از مهم‌تریندرس‌های علوم پایه پزشکی و درسی چالش‌برانگیز برای دانشجویان رشته پزشکی به شمار می‌رود.از بهترین روش‌هاییادگیری آناتومی بدن، تشریح جسد توسط دانشجویان است. اما روش‌های دیگری همچون مشاهده ساختارهای آناتومیک تشریح شده، استفاده ازمدل‌های پلاستیکی وبه کار گرفتنمدل‌های کامپیوتری نیزبرای آموزش به دانشجویان پزشکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. «آناتومی گری برای دانشجویان»یکی  از منابع اصلی این درس محسوب می‌شود و می‌تواند برای دانشجویانی که با محدودیت تئوری و عملی درس‌های آناتومی مواجه هستند بسیار مفید و کاربردی باشد.

کتاب «آناتومی گری برای دانشجویان»در سه جلد ترجمه شده که شامل عناوین زیر است:

 • آناتومی گری برای دانشجویان–جلد اول : تنه
 • آناتومی گری برای دانشجویان – جلد دوم : بدن
 • آناتومی گری برای دانشجویان – جلدسوم : سر و گردن
خرید کتاب کمپل بیولوژی 2021 - زیست شناسی Campbell
خرید کتاب کمپل بیولوژی ۲۰۲۱ – زیست شناسی Campbell

بیولوژی کمپبل

کتاب بیولوژی کمپبل با داشتن بیانی ساده و جذاب و استفاده خلاقانه از تصاویر، یادگیری دانش زیست‌شناسی را سهولت بخشیده و  منبع ارزشمندی برای دانشجویان رشته زیست‌شناسی به شمار می‌رود. این کتاب به عنوان منبع اصلی متقاضیان شرکت در آزمون المپیاد زیست شناسی استفاده میشود . البته تمامی گروه های مرتبط با علوم پایه و زیست شناسی نیز در طول دوره ی تحصیل خود با این کتاب به عنوان یکی از جدی ترین منابع اصول زیست شناسی آشنا میشوند . گروه مولفین این کتاب به تازگی سیزدهمین ویرایش از این کتاب را به چاپ رسانده اند که از جدیدترین منابع تخصصی زیست شناسی محسوب میشود .

خرید کتاب آناتومی و مورفولوژی دندان دکتر حسن بهناز انتشارات شایان نمودار

آناتومی و مورفولوژی دندان

تسلط دندان‌پزشکان و متخصصین ترمیمی بر دانش آناتومی و مورفولوژی دندان از موارد مقدماتی و اساسی است. کتاب آناتومی و مورفولوژی دندان (تئوری، عمومی) از معتبرترین کتب حوزه دندان‌پزشکی است که سعی دارد مبحث آناتومی و مورفولوژی دندان را به شکلی روان و کاربردی آموزش دهد. این کتاب شامل دو بخش تئوری و عملی است و  تصاویر به کار گرفته‌شده در آن به درک مفاهیم ذکر شده کمک شایانی کرده است.

خرید کتاب بیماری های زنان نواک Novak Gynecology 2020

بیماری‌های زنان برک و نواک

کتاب نواک ۲۰۲۰  از منابع اصلی دانشجویان، رزیدنت‌ها و متخصصان زنان در اکثر کشورهای جهان ازجمله ایران است. در ویراست شانزدهم کتاب نواک تغییرات و بازنگری‌های کلیاعمال‌شده، همچنین چهارفصل جدید با عناوین طب مکمل، اوروژنیکولوژی، برولاپس اعضای لگن و مشکلات آنورکتال اضافه‌شده است.

با در نظر گرفتن شهرت دکتر برک به‌عنوان یکی از نوآوران حوزه سرطان‌شناسی زنان، کتاب حاضر را می‌توان بدون شک در حکم دائره‌المعارف حوزه زنان برشمرد.

کتاب ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس 2018

ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس

پروفسور ابوالعباس از استادان معتبر و برجسته دانشگاه سانفرانسیسکو است که به همراه دو تن از همکاران خود، آندرو لیچمن وشیو پیلای، به تألیف کتاب «ایمونولوژی سلولی و مولکولی»پرداخته‌اند. کتاب ایمنی‌شناسی ابوالعباس یکی از منابع مهم درس ایمونولوژی به شمار می‌رود و در اکثر دانشگاه‌های مهم جهان تدریس می‌شود.

کتاب پرستاری DRS مرور جامع داخلی و جراحی جامعه نگر

DRS مرور جامع پرستاری داخلی و جراحی

کتاب drs داخلی جراحی، که یکی از جلدهای مجموعه مرورجامع (DRS) پرستاری است، همچون دیگر جلدهای این مجموعه،خلاصه‌ای جامع و فصل‌بندی شده از منابع مهم و اصلی کارشناسی ارشد است. اگر به دنبال نکات کلیدی و آموزشی هستید این کتاب می‌تواند منبع مناسبی برای شما باشد. با قرار گرفتن نکات کلیدی و برخی تست های برگزیده کنکورها و آزمون‌های RN در انتهای هر مبحث، می‌تواند برای داوطلبان کارشناسی ارشد جهت خودآزمایی مورد استفاده قرار بگیرد.

کتاب اصول طب داخلی هاریسون کبد و پانکراس

اصول طب داخلی هاریسون ۲۰۱۸ ( بیماری‌های کبد و پانکراس )

امروزه با افزایش بیماری‌های مربوط به کبد و وجود بیشترین تغییرات در زمینه درمان بیماری‌های کبدی و صفراوی، داشتن اطلاعات کافی در این زمینه برای پزشکان فعال در حوزهبیماری‌های داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. که این کتاب هاریسون با داشتن زبان روان و قابل درک در میان دانشجویان پزشکی نیز مهم و باارزشبرشمردمی‌شود.

در کتاب بیماری‌های کبد و پانکراس هاریسون به مطالبی همچون: تظاهرات اصلی بیماری‌ها ، اختلالات دستگاه گوارشی، بیماری‌های کبد و مجرای صفراوی، بیماری پانکراس و … به‌طورجامعوکامل پرداخته شده و ویراست جدید آن با اطلس بیوپسی کبد همراه شده است که می‌توانید آن را در انتهای کتاب بیابید.

کتاب Medical Terminology 2020 - مدیکال ترمینولوژی

کتاب مدیکال ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۰

اگر به دنبال کتاب راهنمایی هستید که با اصطلاحات پزشکی آشنا شوید و آن‌ها را به‌سادگیفرابگیریدکتاب «مدیکال ترمینولوژی کوهن ۲۰۲۰» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب، راهنمای مصوری است که به‌ویژه با نسخه نهم آن می‌توانید دانش بنیادی خود را در مورد انواع و اقسام اصطلاحات پزشکی ضروری توسعه دهید.

این کتاب همچنین برای افرادی که با تحصیلات غیرپزشکی وارد رشته پزشکی شده و به دنبال یادگیری اصطلاحات این حوزه هستند مناسب است.

کتاب ماساچوست هندبوک داخلی Massachuset Pocket medicine

کتاب جیبی پزشکی داخلی ماساچوست ،  Pocket Medicine

با داشتن کتاب جیبی پزشکی داخلی ماساچوست می‌توانید به‌ سرعت به اطلاعات مهم و کلیدی بالینی و راه‌حل‌های مربوط به مشکلات رایج در پزشکی داخلی دسترسی پیدا کنید. نسخه ششم Pocket Medicine منابع موردنیاز شما جهت پاسخ سریع به سؤالات تشخیصی که ممکن است در دوره‌ها و آزمون‌ها با آن‌ها روبرو شوید را فراهم کرده است.

بخش سؤال‌ها و جواب‌های کاربردی

ویرایش نهم کتاب« ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس» در مقایسه با ویراست‌های قدیمی آن، از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

در ویرایش نهم این کتاب تجدیدنظرهای مهم و ارزشمندی قرار داده‌شده است، به‌طوری که خواننده را با پیشرفت‌های علمی در حوزه ایمنی‌شناسی آشنا می‌کند و درعین‌حال تغییر قابل‌توجهی در میزان حجم آن مشاهده نمی‌شود. همچنین در این ویرایش، ارتباط کلینیکی ایمونولوژی و کاربرد درمان‌های جدید با تکیه‌بر نقاط قوت و ضعف آن‌هاموردتوجهویژه‌ایقرارگرفته است.
مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم برخی از دیدگاه‌های جدیدی است که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است:
سلول‌های لنفوییدی ذاتی
بیولوژی فعالیت انفلازوم ها
نقش سلول‌های T کمکی فولیکولار در پاسخ‌هایآنتی‌بادی مراکز زایا
نقش حفاظت کننده و پاتولوژیک النفوسیت های T مؤثر
زیر جمعیت‌های جدید سلول‌هایخاطره‌ای

کتاب « ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس» برای چه گروهی از پزشکان مناسب است؟

با در نظر گرفتن ویژگی‌های این کتاب همچون بروز بودن مطالب، جامعیت و متنوع بودن آن‌ها، این کتاب منبع مناسب و مفیدی برای دانشجویان مختلف علوم پزشکی، پزشکان، دامپزشکان و متخصصین  است و کمک شایانی به فهم صحیح از اصول پایه ایمونولوژی، مکانیسم‌ها و پاتوژنز بیماری‌هامی‌کند تا  از راهکارهای درمانی بهتری استفاده نمایند.

آیا کتاب drs داخلی جراحی بر اساس برونر سودارث ۲۰۱۸ نوشته‌شده است؟

بله، برای نگارش کتاب مرور جامع پرستاری داخلی و جراحی از آخرین ویراست منبع اصلی کارشناسی ارشد یعنی پرستاری داخلی جراحی برونر ۲۰۱۸ و در برخی موارد از فیپس و بلک استفاده شده است.

کتاب جیبی پزشکی داخلی ماساچوست ،  Pocket Medicine شامل چه موضوعاتی است؟

در این مرجع قابل‌ حمل و پرفروش،به تشخیص ودرمان شایع‌ترین اختلالات قلبوعروق،پزشکی ریوی،دستگاه گوارش،نفرولوژی،خون‌شناسی-آنکولوژی،بیماری‌های عفونی،غدددرون‌ریز،روماتولوژی وعصب‌ شناسی پرداخته شده است.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top