skip to Main Content

کتاب های ترم اول دندانپزشکی

کتاب های سال اول - ترم اول دندانپزشکی به همراه معرفی کتاب

در این مقاله سعی میکنیم به متقاضیان رشته ی دندانپزشکی کمک کنیم که ببینند در این رشته با چه دروسی سر و کار خواهند داشت . در ابتدا باید بدانید که رشته ی دندانپزشکی در ۱۲ ترم یعنی ۶ سال ارائه میشود که در این سلسله مقالات ما سعی داریم کلیه دروس و رفرنس های مربوط به این رشته را معرفی کنیم .

دروس ترم اول دندانپزشکی

در ترم اول از رشته ی دندانپزشکی دروس زیر ارائه میشود . البته بسته به دانشگاه ممکن است این دروس با تاخیر به دانشجویان ارائه شود اما بنا بر چارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ترم اول دروس زیر بایستی ارئه شود :
بیوشیمی نظری و عملی ؛ بافت شناسی انسانی نظری و عملی , روانشناسی , بهداشت عمومی و دروس عمومی

بیوشیمی

برای درس بیوشیمی که در دو واحد عملی و نظری ارائه میشود رفرنس های زیر معمولا مورد استفاده دانشجویان رشته ی دندانپزشکی قرار میگیرد .البته رفرنس علوم پایه برای دانشجویان دندانپزشکی کتاب بیوشیمی هارپر است

مبانی بیوشیمی دندان

مرجع سریع بیوشیمی هارپر ۲۰۱۵ – QR

بافت شناسی انسانی

درس بافت شناسی به عنوان یکی از مهم ترین دروس رشته های علوم پزشکی شامل منابع و رفرنس های مختلفی است که البته برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و حتی داروسازی از یک رفرنس یکتا به عنوان منبع آزمون استفاده میشود . کتاب بافت شناسی پزشکی جان کوئیرا که با ترجمه های مختلفی در بازار موجود است به عنوان رفرنس اصلی دانشجویان رشته دندانپزشکی استفاده میشود . البته بسیاری از دانشجویان برای این درس از کتاب های خلاصه استفاده میکنند . برای هر دو دسته از دانشجویان کتاب هایی به عنوان نمونه پیشنهاد میشود که هر دو از بهترین ترجمه ها و تالیفات این رشته می باشند .

بافت شناسی جان کوئیرا ۲۰۱۸ – ترجمه اساتید دانشگاه تهران

بافت شناسی سلیمانی راد

خرید کتاب بافت شناسی سلیمانی راد -Histology

چکیده بافت شناسی پایه جان کوئیرا ۲۰۱۸

دروس روانشناسی , بهداشت عمومی و دروس عمومی نیز دارای رفرنس ها و منابع متعددی هستند که بنا به انتخاب اساتید معمولا معرفی میشوند .

میکروب شناسی نظری و عملی

درس میکروب شناسی از دروس مهم در آزمون علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی است که البته رفرنس آن برای دانشجویان هر دو دسته یکسان است . دانشجویان دندانپزشکی عموما با کتبی که بر اساس رفرنس اصلی علوم پایه یعنی کتاب میکروبیولوزی جاوتز است به یادگیری این درس میپردازند . البته بسیاری از اساتید برای این دسته از دانشجیوان از کتاب های خلاصه استفاده میکنند که در تکمیل این بخش به آنها نیز اشاره خواهیم کرد .

ترجمه کامل میکروب شناسی پزشکی جاوتز ۲۰۱۹ – ۲ جلدی

باکتری شناسی جاوتز 2019 انتشارات اندیشه رفیع - رفرنس آزمون علوم پایه پزشکی

GBS – میکروب شناسی جاوتز ۲۰۱۶

دیدگاه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
preloader